Eğitim Yöntemlerimiz

Yaklaşımımız

Eğitim Yöntemlerimiz

Eğitim Yöntemlerimiz

 

Eğitimlerin çoğu, kurumunuzun performans ve değerlendirme süreçlerine entegre edilir. Birebir yönlendirme seansları, grup tartışmaları, kişisel gelişim planları, öğrenim sürecini kaydetme ve yaşayarak öğrenme yöntemleri kullanılır. Bu sayede iş yaşamına dönüldüğünde de öğrenme süreci devam eder.

 

Outdoorturk, bireylerin gerçek öğrenme arzularını ortaya çıkarmak için, uzman olduğu Yüksek Performans, Takım Ruhu, Liderlik ve Duygusal Zeka alanlarının en son uygulamalarına yer verir.

 

Outdoor eğitimlerinde, öğrenme sürecini hızlandıran ve kalıcı kılan, amaca uygun aktivitelerin birebir uygulanmasıdır. Katılımcılar gözlemler, gözlemlerini yansıtır, ekip içi paylaşımda bulunur. Eğitim  sırasında yaşadıklarıyla, ofis ortamında yaşadıklarını karşılaştırır. Böylece, bireysel farkındalığını artırma ve ekip bilincini pekiştirme fırsatı elde eder.

 

Outdoor eğitimlerine destek olarak, kişilik özelleklerini yansıtıcı testler uygulanır. Eğitim esnasında çekilen filmler ise etkin bir geri bildirim aracı olarak kullanılır.

 

Katılımcıların karşılaştıkları herhangi bir sorunu, çıkmaz bir durumu anlamalarını sağlamak için programlarda teoriye de yer verilir. Teorik bilgiler, doğada yapılacak aktivitelerin öncesinde aktarılır. Sınıf düzeninde gerçekleşen bu eğitimde, verilen bilgiler doğrultusunda ortaya çıkan tüm fikirler tartışılır.

 

Outdoor Eğitimlerinde, teorik bilgilerin uygulaması yapılır.