Sıkça SorulanSorular

Outdoor eğitim nedir?

Açık alan eğitimi olarak da dilimize yerleşen “outdoor eğitim”  yaşayarak öğrenme felsefesine dayalı olan bir döngü sürecidir, temel olarak , “bilgi veya becerinin kalıcı olarak kazanılması” şeklinde tanımlanmaktadır.

Outdoor eğitimlerin farkı nedir ?

İnsanların algı düzeyi, alışık olmadıkları, bilinmeyen ortamlarda yükseldiği için, sınıf kurallarıyla öğrenmeye alışmış insanlar, doğada öğrenmeye daha açık bir hale gelmektedir, böylece eğitim sonunda sağlanan değişim gözle görülebilir ve daha kalıcı olmaktadır.

Outdoor eğitim neden yapılır?

Outdoor eğitim çalışanların ve işverenlerin motivasyon seviyesini yükseltmek ve aynı zamanda ekip çalışmasını daha verimli hale getirebilmek için yapılmaktadır. İletişim, iş birliği, çözüm odaklılık gibi iş ve iş hayatı kalitesini arttıracak temel becerilerin kazandırılması ve pekiştirilmesi için yapılır. Bireylerin ve ekibin hem güçlü hem de gelişim alanlarını görüp kendilerini sağlıklı bir şekilde değerlendirebilmeleri açısından en önemli etken eğitmenlerin geri bildirimleridir.

Outdoor eğitim nerelerde yapılır?

Türkiye’nin ulaşıma elverişli her bölgesinde outdoor eğitim yapılabilir. Buna istinaden katılımcıların gidebildiği her yerde outdoor eğitim gerçekleştirilebilir.

Outdoor eğitim ne zaman yapılır?

Outdoor eğitim için belirli bir dönem veya mevsim yoktur. Etkinlikler seçilen zamanın gerekliliklerine göre uyarlanmaktadır. Dört mevsim yapılabilir.

Outdoor eğitim nasıl yapılır?

Çeşitli hedeflere ulaşmak adına kurumun ihtiyaçlarına özel olarak kurgulanmış aktivitelerden seçilir. Katılımcılar, eğitmenlerle yapılan bir çalışmanın ardından küçük ekiplere ayrılır. Ekipler oluşturulur iken iş yerindeki dinamik ve gereklilikler göz önünde bulundurulur. Kişiler gün içinde farklı ekiplerde yer alabilir ve farklı ekip arkadaşlarıyla ortaya çıkan dinamiği gözlemleyebilirler. Yaşayarak öğrenme teknikleri uygulanır.

Outdoor eğitime kimler katılabilir?

18 yaşından büyük tüm kurumsal şirket çalışanları eğitimlere katılabilir.

Outdoor eğitimlerde ne tür aktiviteler yer alır?

Yüksek, su ve kara parkurları olmak üzere üç ana alanı bulunmaktadır.

Outdoor eğitim aktiviteleri güvenli midir?

Deneyimli eğitmenler ve profesyonel şirketler tarafından yürütülen eğitimlerde her türlü güvenlik önlemi alınmaktadır.